Top

Cilt Bakımı

İşlem Süresi : 1 Saat

1 Ay Kalıcı

Fiyat : 400 TL

Ücretsiz Kontrol

Cilt Bakımı Hakkında Merak Edilenler

Işıldayan, sağlıklı bir cilde sahip olmak için düzenli cilt bakımı yapılmalı. Cildin temizlenmesinden sonra ihtiyacı olan vitaminler ve nem verilerek yapılan cilt bakımı ile pürüzsüz istenilen etkiye ulaşmak mümkündür.

Cilt Bakımı Nedir?

Günlük temizleme ve nemlendirme işleminin yanı sıra cildin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik ve beslenmeyi sağlayarak parlak görünüme kavuşturmak için derinlemesine cilt bakımı yapılmalıdır. Ayda en az bir kere yapılması gereken cilt bakımı, dış faktörlerin etkisiyle veya hormonal etkilerin yarattığı ölü derilerin birikmesi, gözeneklerin dolarak siyah noktaların büyümesi, aknelerin oluşması gibi olumsuzluklardan cildi arındırır. Cildin temizlenmesinin yanı sıra yaşlanmayı da geciktirir.

Cilt bakımının, cilt tipine göre ve uygulama yöntemine göre çeşitleri bulunmaktadır. Klasik cilt bakımında cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, maske ve nemlendirici ile birlikte masaj yapılmaktadır. Tüm bu işlemlerle cilt ölü deriden, siyah noktalardan, kirlerden arındırılır. Tıkanan gözenekler açılır. Cilt, olması gereken parlaklığa ve esnekliğe kavuşturulur.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımına cildin temizlenmesiyle başlanır. Bu aşamada cilt tipine göre farklı temizleme ürünleri kullanılır. Yağlı ciltlerde temizleme jeli, kuru ciltlerde temizleme sütü, karma ciltlerde her bölgeye farklı temizleme ürünü tercih edilmelidir. Temizleme işlemi tek kullanımlık cilt süngerleri ile yapılmalıdır.

İkinci aşamada ise cilt tonik ile dezenfekte edilir. Tonik cildi tazeleyerek, sonraki aşamalar için hazırlamaktadır. Üçüncü aşamada peeling ile ölü deri tabakası temizlenir. Gözenekler, bazı lekeler açılır. Dördüncü aşamada ise yüze buhar verme işlemi yapılır. Cilt, sıcaklıkla daha iyi temizlenir. Bu aşamada siyah noktalar, gözenek içleri, akneler tamamen temizlenir. Ardından yeniden tonikle temizleme yapılır. Son aşamada ise cilde vitaminler ve nemlendiricilerle birlikte masaj yapılarak cilt canlı görünümüne kavuşturulur.