Top

Dudak Renklendirme

İşlem Süresi 2-2,5 Saat

24-36 Ay Kalıcı

Fiyat : 2000 TL

Rötüş - Ücretsiz

Dudak Renklendirme Hakkında Merak Edilenler

Dudakların daha belirgin, parlak ve dolgun görünmesi için dudak renklendirme işlemi uygulanmaktadır. 2-3 yıl kalıcılığı olan dudak renklendirme üç farklı yöntemde yapılmaktadır.

Dudak Renklendirme Nedir?

Dudak rengi yaş ilerledikçe canlılığını yitirmeye özellikle 20’li yaşlardan itibaren dudaklar yavaş yavaş solmaya başlar. Dolgun ve belirgin hatlara sahip dudağı bulunan kişilerin daha geç karşılaştığı bu solma, ince ve dolgun olmayan dudaklı kişilerde daha hızlı ilerlemektedir. Yüz ifadesini de etkileyen dudak rengi, son dönemlerde dudak gençleştirme olarak da bilinen dudak renklendirme işlemiyle yüze uyumlu hale getirilmektedir.

Dudakların daha belirgin, parlak ve dolgun görünmesini sağlayan dudak renklendirme; dudak kontürü, dudak içi ve dudağın tamamı olmak üzere 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Dudak ve yüz şekline göre yapılacak işlemin şekillendirildiği kalıcı dudak makyajı için uzmanımızdan destek ve bilgi alınmalıdır.

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme işlemi yaptırmayı düşünenler, kafasında onlarca soru ile dudak renklendirme uzmanının kapısını çalmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi; “Dudak renklendirme nasıl yapılır?” sorusudur. Kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılan dudak renklendirme işlemi uzmanımız tarafından, tedavi uygulanacak kişinin dudak biçimi ve yüz şeklinin analiz edilmesi ve uygulanacak yöntemin belirlenmesiyle başlar.

İnce dudaklı kişiler genellikle kalıcı dudak kontürü yöntemini tercih etmektedir. Bu yöntem dudak içi rengine uygun renkte yalnızca dudak çevresine uygulanmaktadır. Dudak kontürü sayesinde daha kalın ve dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Dudaklarının daha parlak ve dolgun görünmesini isteyenler, dudak içi renklendirme yöntemini tercih etmektedir. Dudak içi renklendirmede dudakların çevre hattı dışına çıkmadan renklendirme yapılmaktadır. Bu işlemde tedavi uygulanan kişi istediği rengi seçebilir. Uygulanan bir diğer yöntem ise tam dudak renklendirme işlemidir. Bu yöntemde dudak çevresi ve dudak içine uygulanan kalıcı dudak renklendirme işlemi sayesinde dudaklar kalınlaştırılır ve dudak renklendirilir. Bu sayede daha büyük, parlak ve genç dudaklara sahip olunmaktadır. Doğal görünümlü, dolgun ve parlak dudaklara sahip olmak için yapılan bir diğer işlem de gölgeli dudak renklendirme uygulamasıdır. Bu yöntemde dudağa farklı tonlarda birkaç renk uygulanarak ışıltı verilmektedir. Işıltı sayesinde dudaklar daha dolgun ve büyük görünmektedir. Ayrıca ruj yerine dudak renklendirmeyi tercih edenler için en ideal yöntemdir.

Uygulanacak yöntem belirlendikten sonra dudak renklendirme uzmanımız doğal dudak rengini belirlemektedir. Uygulama tipine göre tedavinin uygulanacağı kişi, yüzüne yakışan farklı renkler arasından da tercih yapılabilir. Uzmanımızla ile birlikte doğal dudak rengi mi yoksa yüzüne gittiğini düşündüğü farklı bir rengi mi tercih edileceğine karar verilmelidir.

Dudak renklendirme renkleri belirlendikten sonra işleme başlanmaktadır. Önce dudak bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Bu sayede işlem esnasında acı duyulmayacaktır. Sonrasında ise dünyanın en kaliteli boyası olan PhiContour pigmentleri iğnelerle, dudak yapısına ve şekline göre cildin 0.3-0.5 milimetre altına enjekte edilecektir. Dudak renklendirmek için tüm kalıcı makyaj yöntemlerinde kullanıldığı gibi özel iğneler kullanılmaktadır. Dudak renklendirme uygulaması genellikle 2 saatte tamamlanmaktadır ancak uygulama yapılan kişinin işleme verdiği reaksiyona göre bu süre uzayabilir veya kısabilir.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Kalıcı?

Dudak renklendirme uygulamasının ne kadar kalıcı olduğu da merak edilen önemli konulardan biridir. Kalıcı makyaj uygulamalarının tamamında olduğu gibi dudak renklendirme işleminin de kalıcılığı, ömür boyu değildir. Bu nedenle kalıcı dövme uygulamalarıyla kıyaslanması mümkün değildir. Dudak renklendirmede boya pigmentleri cildin üst tabakasına yerleştirildiği için ortalama 2-3 yıl kalıcı olabilmektedir. Bu süre dudak bakımına ve cilt tipine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Dudak Renklendirme Ruj Yerine Geçer mi?

Dudak renklendirme yaptıranlar tarafından “Dudak renklendirme işlemi sonrası ruj kullanmama gerek var mı?” sorusunun cevabı da çok merak edilmektedir. Uygulama sonrasında, özellikle gölgeli dudak renklendirme işlemi sonrasında oldukça dolgun ve parlak dudaklara sahip olunmaktadır. Bu sayede makyajı tamamlamak için ruj sürmeye gerek kalmayacaktır. İşlemi cildine yakışan renkte yaptıran kadınlar için ruj yerine geçtiğini söylemek mümkündür. Doğal dudak renginde işlem yaptıran kişilerde de doğal bir ruj etkisi yaratacak işlem, kadınlar için makyaj yapmayı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Dudak Renklendirme Sonrası Bakım İşlemi

Dudak renklendirme işlemi kısa bir uygulama olsa da sonrasında bakımına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Dudak renklendirme sonrası ilk 1-2 saat içerisinde dudaklarda hassasiyet, şişlik ve kızarıklık olması normaldir. Bu belirtiler ilerleyen saatlerde azalmalıdır. Şayet azalmazsa mutlaka uzman ile görüşülmelidir.

İlk 24 saat içerisinde dudaklara su değdirilmemesi ve yenilen yiyeceklere dikkat edilmesi gerekmektedir. İşlem gören dudaklara yiyecek değdirilmemesi gerekmektedir. Bu süre zarfında herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşılaşılırsa mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir.;:::::

Dudak renklendirme sonrası bakım için uzmanımız dudak bakım kremi kullanmayı önerebilir. Belirttiği kullanma talimatları doğrultusunda bakım kremi mutlaka kullanılmalıdır.

Kalıcı dudak renklendirme sonrası belli bir süre ruj kullanılmamalıdır. Şayet ruj kullanmak istenilirse güvenilir ve kaliteli bir makyaj markası tercih edilmelidir.

İşlem sonrasında ortalama 3-4 hafta sonra tekrar uzmanımıza muayene olunmalıdır. Dudakların durumu, boyanın ciltle uyumu ve deri altının pigmentlere verdiği tepki kontrol edilmelidir.