Top

Eyeliner & Dipliner

Kuyruklu & Gölgeli Eyeliner

İşlem Süresi 1,5-2 Saat

24-36 Ay Kalıcı

Fiyat : 2000 TL

Ücretsiz Rötüş

Babyliner

İşlem Süresi 1-1,5 Saat

12-24 Ay Kalıcı

Fiyat : 1500 TL

Ücretsiz Rötüş

Dipliner

İşlem Süresi 1-1,5 Saat

12-18 Ay Kalıcı

Fiyat : 1000 TL

Ücretsiz Rötüş

Eyeliner Hakkında Merak Edilenler

Kalıcı eyeliner veya dipliner yaptırarak her güne kusursuz bir göz makyajıyla uyanabilirsiniz. Bakışların daha etkili olmasını sağlayan kalıcı eyeliner - dipliner, 1,5-3 yıl kalıcılığa sahiptir.

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner Nedir?

Kusursuz bir eyeliner çizgisi çizmek herkesin başarabileceği bir işlem değildir. Zahmetli olduğu kadar çehreyi değiştiren şık bir hamledir. Dikkatli yapılmadığında ise tüm makyajı kötü gösterebilecek kadar da etkilidir. Her gün eyeliner tazelemek ya da simetrik şekilde uygulamak pek mümkün olmayabilir. Mükemmel görünüme ulaşmak ve bunun için uzun uğraşlar vermek istemeyenler için kalıcı eyeliner veya kalıcı dipliner en ideal çözümdür.

Göz kapağı üzerine kuyruklu veya kuyruksuz çizgi şeklinde yapılan makyaj türünün özel boyalarla işlenmesine kalıcı eyeliner uygulaması denir. Kuyruksuz kalıcı eyeliner, göz kapağının iç kısmından kirpik hattının bittiği noktaya kadar çekilen yöntemdir. Kuyruklu kalıcı eyeliner ise kirpik hattının bitiminden birkaç milim daha uzun yapılmaktadır. Bir diğer eyeliner yöntemi ise kalıcı buğulu eyeliner yani eyelinerın göz kapağına yayılmış ve ton geçişleri bulunan halidir. Gösterişli göz makyajı sevenlerin tercih ettiği bu yöntem de kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılabilmektedir. Kalıcı dipliner ise kirpik hattına daha ince çizilen yöntemdir. Her gün eyeliner veya dipliner çekmeye ve hattını yenilemeye gerek kalmayan bu yöntem sayesinde makyaj yapmak daha pratik hale gelecektir.

Kalıcı dövme uygulamalarının aksine kalıcılığı daha kısa süren eyeliner kalıcı makyaj tekniği biraz daha farklıdır. Göz kapağının hassas bir bölge olmasından dolayı kullanılan kalıcı eyeliner boyası ve ekipmanlar tamamen bu işleme özeldir. Eyeliner işleminde kullandığımız dünyanın en iyi boyası olan PhiContour pigmentleri zararsız ve doğal boyalardır. Merkezimizde dipliner kalıcı makyaj için de aynı boya ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner yapımı, hangi model eyeliner yapılacağına karar vermekle başlamaktadır. Model seçildikten sonra işlem öncesi referans çizgilerle eyeliner modeli göz kapağı üzerine çizilir. İşlem uygulanan kişi beğenirse gözkapağı anestezik krem ile uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Bu sayede kalıcı eyeliner işlemi sırasında acı hissedilmez. İşlem sırasında kalıcı eyeliner kalemi ve kalıcı eyeliner boyası kullanılmaktadır. Pigmentler referans çizgilerin bulunduğu kısma işlenmektedir. Kalıcı eyeliner süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir. Cilt tipi ve istenen model sürenin uzayıp ya da kısalmasına etki etmektedir.

Kalıcı dipliner uygulaması da eyeliner uygulaması ile hemen hemen aynıdır. Bu yöntemde işleme başlamadan ten rengiyle uyumlu boya pigmentleri seçilir. Sonrasında göz kapağının alt hattına istenilen uzunlukta ve modelde örnek çizgiler çizilmektedir. Uygulama yapılacak kişi çizimi onayladığı takdirde eyeliner işlemindeki gibi anestezik kremle uygulanacak bölge uyuşturularak işleme başlanmaktadır. Dipliner uygulaması ortalama 30 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir. İşlem tek seans yapılmaktadır.

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner İşleminin Sağladığı Avantajlar

Kalıcı makyaj eyeliner ve kalıcı makyaj dipliner yaptırmanın sağladığı avantajların başında makyaj yaparken büyük uğraş verilen eyeliner işlemini yaklaşık 2 yıl boyunca yapmayacak olmaktır.

Makyaj yapmasanız dahi yüzünüzün her zaman güzel ve çekici görünmesini sağlamaktadır.

Uzman tarafından yapılan eyeliner kalıcı makyaj ve dipliner kalıcı makyaj, çok daha doğru olacak ve bakımlı görünmeyi sağlayacaktır.

Sürekli makyaj tazeleme ve eyeliner çizgilerini belirginleştirme işleminden kurtulanacak, makyajın dağılması gibi bir sorunla karşılaşılmayacaktır.

Yoğun tempoya sahip olanların günlük makyaj yapma süresi kısalacaktır.

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner Sonrası Bakım

Kalıcı eyeliner sonrası bakım oldukça önemlidir. İşlem tamamlandıktan 24 saat sonra dikkatli olunmalıdır. Gözlere su değdirilmemelidir. Uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım yapılmaya devam edilmelidir. Gözlerde hafif şişlik veya morluk olması beklenen bir durumdur. Bu tarz yan etkiler aşırı olduğunda mutlaka uzman ile iletişime geçilmelidir. Kalıcı eyeliner yaptıranlar, işlemden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret ederek rötuş veya düzenleme gerekli mi değil mi diye kontrol ettirilmelidir. Kalıcı eyeliner ortalama 1,5- 3 yıl arasında kalıcılığa sahiptir ancak bu, cilt tipine ve bakım yapılmasına göre değişkenlik gösterebilir.

Kalıcı dipliner sonrası bakım da uygulama benzerliği bulunan eyeliner ile aynıdır. Gözlere su değdirilmemeli ve uzmanımızın tavsiye ettiği kremlerle bakım ihmal edilmemelidir. Kalıcı dipliner yaptıranlar da işlem tarihinden 30 gün sonra uzmanımızı ziyaret edip gerekli rötuşların yapılmasını sağlamalıdır. Dipliner da ortalama 1,5 – 3 yıllık kalıcılığa sahiptir. Bu süre cilt tipine ve yapılan bakıma göre değişkenlik göstermektedir.