Top

İpek Kirpik

Klasik

İşlem Süresi 1 Saat

1 Ay Kalıcı

Fiyat : 250 TL

Volume

İşlem Süresi 1,5 Saat

1 Ay Kalıcı

Fiyat : 350 TL

İpek Kirpik Hakkında Merak Edilenler

Kirpiklerinizin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlayacak bir uygulama arıyorsanız ipek kirpik sizin için en doğru çözüm olabilir. Ayrıntılı ve profesyonel bir işlem olan ipek kirpik uygulaması sayesinde doğal ve dikkat çekici kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpikler doğal görünümünü korurken aynı zamanda daha hacimli gözükecektir.

İpek Kirpik Nedir?

Daha uzun daha doğal ve daha gür kirpiklere sahip olmayı kim istemez ki? Pek çok insan kirpiklerinin uzun ve dolgun olmasını ister. İstenilen etkiyi yaratmak için de en çok rimellerden yardım alınır. Ancak bazen rimel istenilen etkiyi yaratmakta yetersiz kalır ve bu yüzden takma kirpik kullanılmaktadır. Rimel ya da takma kirpikle uğraşmak yerine daima dolgun ve uzun kirpikli görünmeyi sağlayan ipek kirpik uygulaması daha çok rağbet görmektedir. “İpek kirpik nedir?” sorusu şöyle açıklanabilir; tamamen saf ipekten imal edilen ve esnek yapıya sahip kirpik türüdür. Sentetik kirpik türlerine göre daha estetik görünen ipek kirpikler, doğal yapıştırıcılarla üst göz kapağındaki kirpik diplerine yapıştırılmaktadır. Seyrek ve ince yapıda olan kirpiklerin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlamaktadır. Doğal görünüme sahip ipek kirpiklerin uygulaması da basit ve kolay bir işlemdir.

İpek Kirpik Nasıl Yapılır?

İpek kirpik uygulaması, uzmanlarımız tarafından, işlemin uygulanacağı kişinin yüz şeklinin ve göz formunun belirlenmesiyle başlar. Yüz formuna yakışacak ve kişinin uygulama sonrasında sahip olmak istediği görünüm göz önünde bulundurularak ipek kirpik boyutuna ve ipek kirpik çeşitleri arasından hangisinin uygulanacağına karar verilir. Abartıdan uzak durmak isteyenler, tekli kirpik uygulanmasını tercih ederken kirpiklerinin yoğun ve doğal görünmesini isteyenler 3d ipek kirpik uygulanmasını istemektedir.  Daha yoğun ve dikkat çekici kirpiklere sahip olmak isteyenler ise 6d ipek kirpik uygulanmasını tercih etmektedir. Bu uygulamalar arasındaki fark şöyle açıklanabilir; tekli ipek kirpik; her bir kirpik kılına tek kirpiğin eklendiği sistemdir. 3d kirpik; her bir kirpiğe 3 adet kirpiğin eklendiği sistemdir. Üç kirpik kılının dip kısımları birleşiktir. Bazı bölümlerde kirpiği az olan kişilere uygulandığında şık bir görünüm sağlar. 6d kirpiklerin de dip kısımları birleşik, uç kısımları ayrıdır. Bu kirpikler, istenilen adette ayrılarak da uygulanmaktadır.

Kirpik modeline karar verildikten sonra varsa göz makyajının temizlenmesiyle uygulamaya başlanmaktadır. Alt kirpiklerin üzerine ped yerleştirilerek uygulama esnasında kirpiklerin karışması önlenir. Ardından kirpikler taranarak birbirinden ayrılması sağlanır ve kirpiklerin özel ipek kirpik yapıştırıcısı ile yapıştırılmasına geçilir. Kirpiklerin kısa boyları kirpik başlangıcına ve sonuna yerleştirilirken, uzun boylar kirpiklerin orta kısmına yerleştirilir. Uygulama ortalama 1-2 saat sürmektedir.

İpek Kirpik Kalıcılık Süresi Nedir ?

Rimel ve takma kirpik kullanmaktan kurtulmanızı sağlayacak kalıcı kirpik, doğal kirpiklerinizdeki büyüme döngüsüne bağlı olarak 6-7 hafta ömre sahiptir. Ancak ipek kirpik kalıcılığı uzun sürsün isteyenler, 2-4 haftada bir dökülen veya uzayan kirpikleri tazelemek için randevu almaları gerekmektedir. Kirpiklerinin doğal görünümünü korumaları için dökülen kirpiklerin yerine yeniden onarım yaptırmaları gerekir.

İpek Kirpik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Rimel kullanmaktan sıkıldıysanız ipek kirpik sayesinde rimel kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Rimel tazelemekten kadınları kurtaran bu uygulama makyaj süresini kısaltacaktır.

İpek malzemeden üretildiği için doğal kirpiklerden ayırt edilmesi oldukça zordur.

Yumuşak ve hafif yapısı sayesinde kirpiklerinizde var olduğunu siz dahi anlayamayacaksınız.

Uygulama sonrası kirpikler daha uzun ve gür görünür. Doğallığı yitirmeden hacimli kirpiklere sahip olmak yüz ifadeniz ve bakışlarınızın daha derinlikli olmasını sağlar.

İpek Kirpik Uygulama Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır

İpek kirpik uygulaması sonrası ilk 24 saat çok önemlidir. Bu süre zarfında kirpiklere su değdirilmemelidir. İşlem sonrasında 48 saat boyunca ise solaryum, sauna, buhar banyosundan uzak durulmalı, maskara kullanılmamalıdır.

Makyaj temizlerken yağlı temizleyicilerden uzak durulmalı, temizleyicinin kirpik diplerine değdirilmemesine dikkat edilmelidir. Bunun yanında sert darbelerden uzak durulmalı, üst kısımdan temizleme yapılmalıdır.

Rimel sürmek ipek kirpiğin ömrünü kısaltmaktadır. Bu nedenle rimel kullanılması önerilmemektedir. İpek kirpik dolgunluk ve hacim verdiğinden rimel kullanımına zaten ihtiyaç olmayacaktır.

Uyurken kirpiklerin üzerine yatmamaya dikkat edilmelidir. Gözler sık sık ovuşturulmamalıdır. Kirpiklerin formunu kaybettirecek hareketlerden kaçınılmalıdır.