Top

İstanbul Microblading Kaş Kontürü Fiyatları

Yoğun hayat temposunda bakımlı ve şık görünmek isteyen kadınlar, pratik çözümlerle bakımlarına daha az vakit ayırmaya özen gösteriyor. Özellikle kişisel bakım için seçtikleri yöntemlerde kalıcılığa, doğallıklarını bozmamasına ve sağlıklı bir yöntem olmasına dikkat eden kadınların son dönemdeki tercihi kalıcı makyaj oluyor. Yüzünde ufak dokunuşlarla güzel ve bakımlı görünmek isteyen kişiler genellikle kaş biçimlerini daha dolgun ve dikkat çekici hale getirmeyi ve kaş kontürü olarak da bilinen microblading işlemini yaptırmayı tercih ediyor. Ülkemizde önce büyük şehirlerde yaygınlaşan kalıcı makyaj uygulamalarında İstanbul microblading yaptırma konusunda uzmanların yoğun yer aldığı illerimizden biri olarak biliniyor. Türkiye’nin ilk PhiAcademy master’ı, İstanbul’un en iyi kalıcı makyaj uzmanı Bahar Arslan İstanbul Nişantaşı’nda yer alan güzellik merkeziyle kalıcı makyaj uygulamaları ve cilt bakımı hizmetleri veriyor.

 

Microblading Kaş Kontürü Ne Kadar Kalıcı?

Zamanın çok değerli olduğu günümüzde bakım yapmak için uzun saatler ayırmaya kimsenin vakti yok. Bu nedenle kadınlar en basit makyaj işlemlerini dahi olabildiğince pratik ve kalıcı yöntemlerle çözüme ulaştırmaya çalışıyor. Bu konuda kadınların en çok destek aldığı kalıcı makyaj yöntemi ise yüz estetiğini sağlayan kaşlara uygulanan microblading oluyor. Seyrek ve biçimsiz kaşların daha dolgun görünmesini, kaşların yüz formuna uygun hale getirilmesini sağlayan uygulama, kaşlardaki boşluklara kaş kılı gibi ince çiziklerin atılmasıyla yapılıyor. İşlemde kullanılan boya pigmentleri derinin üst tabakasına işleniyor. Çizikler kaş rengiyle uyumlu renkte ve kaş kıllarıyla aynı yönde yapılarak doğal görünüm yakalanıyor.

Yapılma tekniğiyle dövmeye benzetilse de microblading işlemi ortalama 1,5-2 yıl kalıcılığa sahip. Kalıcılığa etki eden en önemli etkenlerden biri kullanılan boyanın kalitesi. Kullanılan boyanın doğal içerikli olması işlemin daha kalıcı olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra cilt rengi, cilt tipi ve elastikiyeti de işlemin kalıcılığına etki ediyor. Bu süreçte yaşanan çevresel faktörler, yaşanan rahatsızlıklar da işlemin kalıcılık süresinin değişmesine neden olabiliyor. İşlemi yaptırdıktan belli bir süre sonra rötuş yaptırarak işlemin kalıcı olma süresi de arttırılabiliyor.

 

Microblading Kaş Kontürü Kimlere Yapılır?

Her gün makyajla kaşlarına hacim kazandırmaya çalışan her kişi microbladingi tercih edebilir. Estetik kaygılarla 18 yaş üstü herkesin yaptırabileceği işlemdir. Genellikle kaş dökülme problemi, kaş yolma hastalığı olan kişiler tercih etmektedir.

Bazı durumlarda microblading sakıncalı olabilir veya tutması mümkün olmayabilir. Kanama pıhtılaşması, hormon dengesizliği, HIV gibi bazı sağlık sorunları yaşayanların kaş kontürü