Top

Kadınların Yeni Gözdesi; Kalıcı Eyeliner

 

En ufak bir hata kabul etmeyen eyeliner çizimini her gün yapmak ne kadar yorucu ve zor değil mi? size kalıcı bir çözüm önerimiz var. Her sabah keskin hatlı ve nizami çizilmiş bir eyeliner ile güne başlamak tüm kadınlar için oldukça cazip bir teklif. Bu teklife asla hayır diyemeyen kadınların da son zamanlardaki gözde işlemi kalıcı makyaj uygulamalarından biri; kalıcı eyeliner.

 

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Kadınların makyaj rutininde yer alan eyeliner çekmenin kalıcı hale getirilmesi işlemi olarak tanımlayabileceğimiz kalıcı eyeliner, güne muhteşem bir görünümle başlamayı sağlar. Göz makyajının vurucu ve dikkat çekici olmasını sağlayan eyelinerı ister ince ister kalın ister kuyruklu ister kuyruksuz dilediğiniz gibi yaptırabilirsiniz. Oldukça pratik bir işlem olan kalıcı eyeliner yaklaşık 1 saatte tamamlanmakta olup sonrasında normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Peki, kalıcı eyeliner nasıl yapılıyor? İşlem aşamaları neler? biraz da bunlardan bahsedelim. Kişinin istediği eyeliner hatları belirlendikten sonra uygulama yapılacak bölge anestezi kremiyle uyuşturulur. Bu sırada özel kalıcı eyeliner boyaları ve eyeliner kalemi hazırlanır. Bölgenin uyuşmasıyla boya derinin üst tabakasına işlenmeye başlar. Eyeliner boyaları yüzde yüz doğal ve organik tercih edilir ki cilde herhangi bir zarar vermesin.

Ortalama 1,5-3 yıl kalıcılığa sahip olan eyeliner sayesinde makyaj yapmasanız dahi yüzünüz her zaman güzel ve çekici görünecektir. Sürekli makyaj tazeleme ve eyeliner çizgilerini belirginleştirme işleminden kurtulmuş olacaksınız. Makyajınız dağılmayacak ve bozulmayacak.

Eyelinerınızın kalıcılığını uzun süre korumak istiyorsanız kimyasal içerikli makyaj malzemeleri kullanmamalı ve uzmanınızın tavsiye ettiği bakımları aksatmamalısınız.

Bahar Arslan gibi masterların yaptığı işlem daha doğru ve dikkat çekici olacaktır. Bahar Arslan Güzellik Merkezimizde kuyruklu eyeliner, kuyruksuz eyeliner, gölgeli eyeliner, babyliner, dipliner işlemlerini yaptırmanız mümkün.

 

Kalıcı Eyeliner Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

 Kalıcı eyeliner sonrası bakım ilk 24 saat boyunca oldukça önemlidir. Bu süre zarfında dikkatli olunmalı, göze su değdirilmemelidir. İşlem yaptırdığınız uzmanın önerdiği kremlerle bakım yapılmalıdır.

Gözlerde şişlik ve morluk oluşması olağan bir durumdur. Bu etkilerin 24 saat içerisinde azaldığı görülmektedir. Bu morluk ve şişlikler aşırı olduğunda uzmanla iletişime geçilmeli ve destek alınmalıdır.

İşlem yapıldıktan 30 gün sonra uzmanınızı ziyaret edip rötuş gerekliyse yaptırmalısınız.

Bir yıl içerisinde beklenmedik bir solma veya silinme olduğu tespit edilirse uzmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kusursuz görünmenizi ve sizi her gün makyaj yapmaktan kurtaracak olan kalıcı eyeliner sayesinde artık göz makyajı yapmanıza gerek kalmayacak. Siz de kalıcı eyeliner yaptırmak istiyorsanız iletişim kısmındaki telefon, mailden ve WhatsApp iletişim hattı üzerinden randevu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.