Top

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Bakımlı ve güzel gözükmek her kadın için çok önemli. Gününün büyük bir kısmını dışarıda geçiren kadınlar her zaman makyajlarına ve bakımlarına özen gösteriyorlar. Sürekli olarak makyaj yapmak, her gün belirli bir saati buna ayırmak anlamına geliyor. Bu durum artık makyaj yapmak için kadınların hayatından çalınan saatler olarak görülüyor. Kendisine, ailesine ya da işine çok daha rahat bir şekilde vakit ayırmak isteyen kadınlar artık kalıcı makyaj uygulamalarını tercih etmeye başladı. Bu uygulamalar makyaj yapılmadığı anlarda dahi kadınların istenen görünüşe sahip olabilmesini sağlıyor. Günlük makyaj yapımında da kadınlara çok ciddi seviyede zaman kazandırıyor. Hayatını kolaylaştırmayı düşünen kadınların en kısa sürede bu teklifleri değerlendirmesi şart.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Her gün güzel gözükmeyi başarmak için çaba sarf edilmesi gerekli. Bu çabanın daha düşük miktarlara indirgenmesi için sürekli olarak çeşitli ürünler ya da teknikler ortaya çıkıyor. Kalıcı makyaj uygulamaları da bu tekniklerden bir tanesi.

Tamamen organik boya pigmentlerinin kullanıldığı bu uygulamada derinin 0,5 milimetre altına enjeksiyon yapılmaktadır. Özel cihazlar ile yapılan bu işlem ana hatlarıyla dövmeye benzetilebilir. Dövmelere göre geçici ve acısız olması bu uygulamaların farklılığıdır.

Yüzün belirli bölgelerine yapılan bu uygulama ile makyaj yapıldığında elde edilen görüntüye benzer bir görüntü söz konusu olacaktır. Kalıcı makyajlar kadınların bir daha makyaj yapmasına gerek olmayacak şekilde hizmet sunmaz. Makyajsız görünümü daha üst seviyeye çıkaran uygulamalardır.

Kalıcı Makyaj Uygulamaları Nelerdir?

Her geçen gün daha popüler bir hale gelmeye başlayan kalıcı makyaj uygulamaları kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Genel olarak uygulandığı bölgenin ya da yapılan işlemin ismiyle anılmaktadır. Teknolojide yaşanan ilerlemeler sayesinde kalıcı makyajın çeşitleri artış gösterebilir. Ancak şu an için uygulanabilen işlemler;

  • Microblading,
  • Dudak kontürü,
  • Kalıcı eyeliner,
  • Kaş ve kirpik lifting,
  • Kaş pudralama,
  • Removal, olarak sıralanmaktadır.

Kalıcı makyajı tercih edecek olan kadınların bu uygulamaların tamamını gerçekleştirmesi şart değil. İstenirse yalnızca bir tanesi düzenli olarak uygulanmaya başlar. Memnun kalındığı takdirde diğer seçenekleri de değerlendirmeye alacaklarından eminiz. Her bir işlemin etkileri farklı olurken tamamı kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte.

Microblading Uygulaması

Kaşların görünüşteki büyük etkisi herkes tarafından biliniyor. Etkileyici bir bakışta kaşların rolü çok büyük. Kaşlarda seyreklik söz konusu ise ya da kaş şekilleri istenen formda değilse bu durumda microblading uygulaması yapılır. Uygulama ile birlikte kaşlar çok daha sıklaştırılır ve istenen şekle getirilir. Uygulama sonrasında kaşlar 2 sene boyunca istenen görüntüsünü koruyacaktır.

Microblading uygulamasında özel cihazlar ile kaş çizimi gerçekleştirilir. Kaşın tamamının alınması ve yerine bir çizim yapılması söz konusu değildir. Kaşın kendine has görünümünü bozmadan aralarına aynı şekilde işlemlerin yapılması microblading olarak tanımlanmaktadır. Kaş ile aynı renkte uygulanan bu kalıcı makyaj yöntemi birçok kadın tarafından ilk tercih edilen yöntemdir.

Microblading Uygulamasının Avantajları Neler?

Kaşlar görünüşte çok etkili olmasına rağmen üzerinde makyaj işlemlerinin kolayca uygulanamadığı bölgelerdir. Kadınlar genel olarak makyaj sırasında kaşlarına ekstra bir işlem uygulamazlar. Kaşlar özel merkezlerde belirli bir şekle sokulur ve sonrasında o şekil ile kullanılmaya devam eder. Kaşları gür olan kişiler için bir problem olmayacaktır. Ancak kaşlar seyrekse ve şekil olarak bozuksa bu durumda microblading uygulaması şart olur.

Uygulamanın en önemli avantajı her zaman doğal ve gür bir kaş yapısına sahip olunmasıdır. Göz makyajının çok daha etkileyici olmasında da bu kalıcı makyaj uygulamasının etkisi büyüktür. Son derece sağlıklı bir yöntem olduğundan birçok kadın bu avantajlardan yararlanmayı tercih eder.

Dudak Renklendirme Uygulaması

Makyaj denildiğinde birçok kadının aklına ilk olarak dudak ve ruj gelir. Makyajın olmazsa olmazı olarak gösterilen rujlar dudakları renklendirmekle kalmaz üzerinde farklı etkiler de yaratmayı başarabilir. Dudakta istenen etkilerin en önemlisi dolgunluktur. Bunu sağlamak adına geçmiş yıllarda dudak çevresine çekilen kalemler artık kullanılmamaya başlanmış ve yerini kalıcı makyaj uygulamaları almıştır.

Dudak renklendirme işlemi kalıcı makyajın en önemli çeşitlerinden bir tanesidir. Birçok kadın güzel bir görünümün dudakların görünüşünden geçtiğini bilir. Bu sebeple de dudaklara uygulanan özel pigmentler ile dudak istenen renge getirilir. Bunun yanı sıra dudak çerçevesi çok daha belirgin bir hale getirilerek dudağın daha dolgun bir yapıda görünmesi sağlanır.

Dudak Renklendirme Uygulamasının Avantajları Neler?

Dudak renklendirmenin çok fazla tercih edilmesinin ilk sebebi dudağa kazandırdığı doğal renktir. Dudak renklendirme işlemi yapıldığında ruj kullanılmışçasına bir görüntü ortaya çıkarmaz. Dudağın ruj kullanılmamışken ki görüntüsünü çok daha çekici hale getirir. Dudak doğal haliyle de muhteşem gözükmeye başlar.

Dudağa kalıcı makyaj uygulamasıyla istenen renk verildiği için ruj sürülmediğinde dahi harika görünüm sağlanabilir. Rujun uzun süre dudakta kalamaması ve çıkmaya başlaması gibi gün içerisinde yaşanan büyük problemleri ortaya çıkarmaz. Dudaklara uygulanan rujların görünümü de çok daha iyi seviyede olacaktır. Ayrıca dudağın etrafına çekilen çerçeve ile muhteşem bir dolgunluk yakalanır.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Günümüzün makyaj trendleri incelendiğinde eyeliner kullanımının ne kadar önemli olduğu görülebilir. Gözlerin harika bir görünüme kavuşmasında eyeliner olmazsa olmaz bir etmendir. Gün içerisinde basit bir makyaj yapmayı düşünen kişiler dahi eyeliner kullanmayı tercih ederler. Bu sebeple de kalıcı makyaj uygulamaları arasında oldukça değerlidir.

Gözlerde sürekli olarak eyeliner kullanılmış görüntüsünün olması her zaman etkileyici bakışlar anlamına gelmektedir. İşlem sırasında önce kirpik diplerinden başlanarak renklendirme işlemleri yapılır. Böylece kirpikler çok daha belirgin bir hale gelecektir. Ardından kirpiklerin hemen üstünde ince bir çizgi uygulaması yapılarak göze istenen görüntü kazandırılacaktır.

Kalıcı Eyeliner Uygulamasının Avantajları Neler?

Eyeliner kullanımı kadınlar arasında son derece yaygın. Ancak göz yapısı bazı kadınların eyeliner kullanımını zorlaştırmakta. Bazı göz yapılarında çok kolay bir şekilde çekilebilen eyeliner, bazı göz yapısında mümkün olmuyor. En iyi güzellik uzmanları bile bazı göz yapılarında zorluk yaşayabilir. Tam da bu aşamada kalıcı makyaj devreye giriyor. Kalıcı eyeliner uygulaması ile bu sorunlar tamamen ortadan kalkıyor.

Kalıcı eyeliner ile sürekli olarak eyeliner için zaman harcanmasına gerek olmayacaktır. Bu da gün içerisinde çok ciddi bir zaman kazanmak anlamına gelir. Makyaj kullanılmadığı anlarda dahi gözler çekici bir görüntü elde eder. Özellikle göz makyajları yapıldığında bakışların muhteşem bir hale gelmesi sağlanır. Etkileyici bakışlar için bu uygulamanın kullanılması en doğru tercihlerden bir tanesi.

Kaş ve Kirpik Lifting Uygulaması

Kaşlarınızı dolgun ve belirgin bir hale getirmeyi başarmış olabilirsiniz. Ancak kaşlarınızın yönüne de dikkat etmeniz şart. Her zaman doğal bir görünümden yana olunan bu dönemlerde kaşların hafifçe yukarıya doğru kaldırılması doğru görülüyor. Ancak herkesin kaşlarının Kaşların tamamı yukarı doğru olmayabiliyor. Böyle durumlarda kaşlar yukarı doğru ve olması gerektiği forma getirilerek daha etkileyici bir görünüm kazandırılabilir. Bu işlemi de kaş lifting olarak isimlendiriyoruz.

İngilizceden dilimize geçmeye başlayan lifting kelimesi kaldırma anlamına gelir. Kirpikler için de bu işlem gerçekleştirilebilir. Çok daha kalkık görünen etkileyici kirpikler ile bakışlar muhteşem bir hale gelir. Bilindiği üzere sürekli olarak rimel ve şekillendirici aparatlar kullanarak kirpiklere şekil verilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması ile bu durum kalıcı bir hale getirilerek bu uğraşlar bir kenara bırakılır.

Kaş ve Kirpik Lifting Uygulamasının Avantajları Neler?

Kaş lifting uygulamasında kaşlar olabilecek en doğal formuna sokulmaktadır. Kaşlarında yeterli dolgunluğu bulunmayan kişiler microblading işlemi ile bu sorunu çözerler. Kaş lifting işlemi ise istenen doğal görünüşün verilmesi aşamasında avantaj sağlar. Kaşlar son derece doğal ve etkileyici bir forma girer. Kaşlarınızın formuna göre microblading yaptırdıktan belli bir süre sonra lifting yaptırarak microblading yaptırma sürenizi uzatabilirsiniz. Bu konuda uzmanlarımız sizi doğu şekilde yönlendirecektir.

Kirpikler bakışlarda başrolü oynayan etmenlerden biri. Bu sebeple de kirpik lifting işlemi başlı başına etkileyici bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde kirpikler her zaman kalkık bir görünüşe sahip olur. Böylece gözler çok daha etkileyici bir forma girer. Sürekli olarak rimel ile kirpiklerin kaldırılmasına gerek kalmaz. Makyaj süresinde ciddi bir azalma elde edilir.

Kaş Pudralama Uygulaması

Kaşlarda uygulanabilen kalıcı makyaj uygulamaları arasında kaş pudralama çok önemli bir yere sahiptir. Gölgeleme olarak da tanımlanan pudralama işleminde özel boyalar kullanılarak kaşlarda özel efektler elde edilir. Kaşları seyrek olan, sürekli olarak kaşlarını doldurma ihtiyacı hisseden kişiler için muhteşem bir işlem olacaktır.

Pudralama işlemi sayesinde kaşlara yeni bir form kazandırılır. Kaşlardaki boşlukların doldurulmasının yanı sıra istenirse kaşları kalınlaştırma da yapılabilir. Her ne şekilde uygulanırsa uygulansın çok doğal bir görüntü elde edilir. 2 seneye kadar kalıcılık gösterebilen bir işlemdir. Kalıcılık süresi cilt türüne göre değişiklik gösteriyor olsa da çok düşük seviyelere inmez.

Kaş Pudralama Uygulamasının Avantajları Neler?

Kaşa verilen bir far efekti olarak tanımlanabilen pudralama işleminin farklı avantajları bulunur. Kaşların renklenin değiştirilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Özellikle kemoterapi gören kişilerin kaşlarında yaşanan dökülmeler sonrasında uygulanabilen işlemlerden bir tanesidir. Tedavi süresinde zarar gören kaşların görüntüsü geri getirilir.

Makyajlar muhteşem bir şekilde tamamlanmak istendiğinde kaşlara da müdahale edilmesi şarttır. Kaşlara yapılan müdahalenin doğal bir görünüme sahip olması oldukça zor olur. Profesyonel ellerde yapılmadığı takdirde yapay bir görünüm söz konusu olacaktır. Kalıcı makyaj uygulamaları profesyonel ellerde yapıldığı zaman istenen görüntü elde edilir. Böylece makyaj sırasında kaşlara müdahale edilmesine gerek olmaz. Çok daha güzel bir görüntü elde edilmesi kolaydır.

Removal Uygulaması

Her zaman güzel gözükebilmek için kalıcı makyaj uygulamaları tercih ediliyor. Hem makyaj süresini kısaltan hem de her an istenen görüntüye sahip olunmasını sağlayan bu uygulamalar bazı durumlarda istenen şekilde olmayabilir. Yanlış merkezlerde yapılması ya da yaptıran kişilerin fikrinde değişikliklerin olması bu uygulamanın ortadan kaldırılması ihtiyacını ortaya çıkarır. Kalıcı makyajların ortadan kaldırılması işlemi de removal uygulaması olarak isimlendirilir.

Kalıcı makyajlar her zaman dövmelere benzetilen işlemlerdir. Bilindiği üzere dövmelere de silme işlemleri uygulanır ve oldukça acılıdır. Kalıcı makyajlarda da removal uygulaması ile etkiler ortadan kaldırılabilir. Ancak bu uygulama acısızdır. Kalıcı makyajların uygulanması sırasında da acı duyulmaz. Hem oluşturulması hem de silinmesi acısız olan işlemlerdir.

Removal Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Günlük yapılan makyajlarda memnuniyetsizlik oluşturan durumlar ile sürekli olarak karşılaşılır. İnsanlar en önemli günlerinde dahi tam olarak istemedikleri bir makyajla günü geçirmek zorunda kalabilirler. Özel günlerin istenen şekilde geçmemesi ciddi bir mutsuzluk anlamına gelecektir. Kalıcı makyaj uygulamalarının istenen şekilde olmaması da benzer bir etki yaratır.

Uzun süre etkisini sürdüren bu uygulamalar istenen şekilde olmazsa insanlarda psikolojik problemlere dahi sebep olabilir. İnsanlar etkisi ortadan kalkana kadar mutsuz bir şekilde evden çıkmaya başlayacaktır. Bu durumun ortadan kaldırılmasını sağlayan removal uygulaması son derece önemlidir. Yapılan hatalardan geri dönme şansı sunması ve tamamen acısız olması bu uygulamanın en önemli avantajlarıdır.

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?

Kalıcı makyaj uygulamalarının nasıl yapıldığını öğrenen kişiler acı konusunda endişe duymaya başlarlar. Mikro iğneler kullanılarak yapılan bu yöntemde acı duyulması söz konusu olmayacaktır. Her ne kadar iğne kullanılsa da iğnenin ince yapısı ve çok düşük miktarda derinin altına girişi acının minimum düzeyde kalmasını sağlar.

Her ne kadar işlem acıtan bir işlem olmasa da kadınlar bu konudan rahatsızlık duyarlar. Bu sebeple de anestezi işlemi için kremler kullanılmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamasının yapılacağı alanlara sürülen krem 10-15 dakika sonra bölgeyi uyuşturur. Bunun arından yapılan işlemlerde en ufak bir acı söz konusu olmayacaktır. Anestezi uygulanmadan yapıldığında dahi insanlar yalnızca hafif bir batma hissi duyduklarını söylerler.

Kalıcı Makyaj Ne Zaman Geçer?

Kalıcı makyajda en çok merak edilen konulardan bir tanesi makyajın ne kadar süre kalıcı olduğudur. Teknik olarak dövmeye benzetilmesi insanların ömür boyu bu uygulamaların kalacağını düşünmesine sebep olmaktadır.

Özel merkezlerde uygulanan kalıcı makyaj derinin çok alt katmanlarına inmez. Yalnızca 0,5 milimetre altına indiğinden belirli bir süre sonra ortadan kaybolmaya başlayacaktır. Derinin kendini yenilemesi ile birlikte uygulama ile enjekte edilen boyalar da ortadan kalkmaya başlar.

Kalıcı makyajın geçerlilik süresi genellikle 1-2 yıl arasındadır. Yüzden tamamen silinmesi 3 yılı bulabilir. Ancak istenen güzel görünümün korunması için 1-2 olduğunda tazelenmesi gerekli olacaktır.

Kalıcı Makyaj Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Kalıcı makyajın uygulanmasının ardından dikkat edilmesi gereken bazı etmenler bulunur. Dikkat edilecek olan bu etmenler sayesinde kalıcı makyajın etkisi tamamen istenen seviyede olacaktır. Ayrıca kalıcılık süresi üzerinde de çok önemli etkiler yaratmaktadır.

Özel merkezlere giderek bu uygulamaları yaptıran kadınların dikkat etmesi gereken etmenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Uygulamanın yapıldığı bölgenin nemlendirici kremler ile sürekli olarak nemli tutulması gereklidir.
  • Uygulamanın ardından kabuklanmalar ortaya çıkabilir. Oluşan kabuklanmaların soyulmaması gereklidir. Soyulması süreci olumsuz etkiler.
  • Uygulama sonrasında solaryum işleminden kaçınılması gerekir. Özellikle ilk 1 haftalık süreçte solaryumun kullanılmaması önemlidir.
  • Güneşe çıkmadan önce 1 hafta boyunca güneş kremi kullanılmalıdır.