Top

Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Yüzün doğal ve güzel görünmesini sağlayan kaş biçiminde yıldan yıla farklı şekiller moda oluyor. Kadınlar moda olan kaş biçimlerini denemekte bir sakınca görmese de ince kaş modasından kalın kaş modasına geçişte büyük sıkıntı yaşayanlar, aslında kaşların ince alınmasının hızlı dökülmesine ve seyrekleşmesine yol açtığı gerçeğiyle karşı karşıya kaldı. Bunun yanı sıra hormonal değişimler, cilt problemleri, bazı hastalıklar ve ilaç kullanımından dolayı kaşlarında seyrekleşme yaşayan kişiler de bulunuyor. Kaşlarını kalınlaştırmak veya doğal halinde kullanmak isteyenler, kaş gürleştirme yöntemlerini deneyerek kaşlarını eski formuna döndürmeye çalıştı. Onlarca farklı yöntemi bulunan kaş gürleştirmede en çok tercih edilen yöntemleri sizin için derledim.

 

Evde Kaş Gürleştirme Yöntemleri

Kadınlar genellikle ilk olarak doğal ve etkili olduğunu duydukları ve evde uygulayabilecekleri yöntemleri denemek ister. Bu nedenle kaşları seyrekleşen kişiler ilk olarak sarımsak sürmeyi tercih ediyor. Sarımsağın yanı sıra yumurta sarısı, vazelin, zeytinyağı, hindistancevizi yağı, soğan suyu, süt, aloe vera, hint yağı, badem yağı sürme gibi farklı yöntemleri de denemekteler. Her cilt yapısına uygun olmayan ve herkeste aynı etkiyi yaratmayan bu yöntemler, kimi zaman kaşlarınızda ters etki dahi yaratabilir. Bu yöntemlerin çoğunu deneyip sonuç alamamış olanlar ise çoğu kimyasal içerikli olan kaş serumlarını denemeyi tercih ediyor.

 

Kaş Serumu Nedir? Kaş Serumu İşe Yarıyor mu?

Son zamanlarda kaş-kirpik serumu olarak isimlendirilen yüzlerce ürün piyasaya çıktı. Birçoğunun içeriğinde kimyasalların yer alması nedeniyle kullandığınız süre boyunca etki gösteren bu ürünlerle kaşlarınızda istediğiniz etkiyi yakalamanız çok zor. Üstelik kaşlarınıza zarar vermesi de cabası. Ben de kaşlarımın daha gür görünmesi için birçok serumu denedim ancak sonuç alamadım ve kendi kaş serumumu yapmaya karar verdim. Uzun test denemeleri sonrasında Aura Kaş Kirpik Serumu’nu çıkardım. Kendim de kullandığım serumumun içeriğinde capixyl, biyomimetrik peptid, kırmızı yonca özütü, riboxyl bulunmakta. Kaşların dökülmesini önlerken, yeni kaş kıllarının çıkmasını da sağlayan serum hücrelere enerji yüklenmesini sağlıyor. Bu sayede kaşların daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Düzenli kullanımda kaşlarınızda muhteşem bir dönüşüm yaratan serumu kaş gürleştirme yöntemi olarak mutlaka denemenizi öneririm.

 

Kaşlarda Kalıcı Çözüm; Microblading

Bahsettiğimiz tüm bu yöntemlerin kaş gürleştirmede etkili olmadığı bazı durumlar da bulunuyor. İşte böyle zamanlarda microblading kalıcı makyaj yöntemi yarattığı uzun soluklu etkiyle kadınları mutlu etmeyi başarıyor. Yalnızca bir iki saat ayırarak kusursuz kaşlara sahip olunmasını sağlayan microblading, doğal boya pigmentlerinin deri altına işlenmesiyle yapılıyor. Kullanılan malzemelerin doğal ve kişiye özel olduğu microblading işlemi kaşlardaki seyrek alanlara yeni kaş kıllarının iğne yardımıyla çizilmesiyle yapılıyor. Kaş formunun yüzün altın oranına göre belirlenmesi de kusursuz kaşlara kavuşmanın bir diğer önemli adımı. Hem kullanımı pratik hem de ortalama 1,5 yıl kalıcılığa sahip olan bu yöntem sayesinde kaşlarındaki seyrekliğe çözüm bulamayanlar için muhteşem bir fırsat.