Top

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kadınlar güzelliklerini ortaya çıkarmak için farklı makyaj tekniklerini deneyerek yüz şekillerine en uygun stili tercih ediyor. Seçtikleri makyaj stilinde dikkat ettikleri noktalardan biri de kaşlarını boyama tekniği oluyor. Son dönemlerde birçok kadın kaşlarını kalem, far gibi materyallerle boyamak yerine kıl tekniği olarak bilinen microblading işlemini yaptırmayı tercih ediyor. Kıl tekniği işlemi kaşlardaki boşlukları boyayarak doldurma yönteminden çok daha doğal çok daha dikkat çekici görünüyor.

 

3D Kıl Tekniği Nedir?

Kıl tekniği, kaş kılları arasında yer alan boşluklara yine onlara benzer çizgiler çizerek kaşlara dolgunluk verme işlemidir. Burada önemli olan kaş biçimini belirleyip kaş kıllarının çıkma yönüne göre çizimler yapmaktır. Boya pigmentlerinin derinin üst tabakasına işlenmesiyle yapılan teknikte çizimler gerçek kaşlarınızdan ayırt edilmeyecek şekilde yapılarak doğal görünüm yakalanmasını sağlamaktır.

3D kıl tekniği uygulanırken tercih edilen boyaların doğal olması da önemlidir. Bunun yanı sıra tercih edilen iğnelerin tek kullanımlık olması hijyen açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır. İğne seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda yapılan işlemin doğal görünmesi açısında iğnelerin kalınlıklarıdır. İşlemlerde 7 punto, 9 punto, 12 punto ve 14 punto gibi farklı boyutlarda iğneler kullanılabilir. Burada uygulama yapılan kişi kalın kaş kılları istemediği takdirde doğal görünümüne uyum sağlayacak büyüklükte iğne tercih edilir.

 

Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce kişi farklı bir kaş biçimi istemiyorsa, kaş formu yüz ve göz şekline göre çizilir. Ardından kullanılacak renk ve iğne kalınlığı kesinleştirilir. Burada tercihler yine kişi farklı bir şey istemiyorsa doğal kaş rengi ve kaş kıllarının inceliği baz alınır. İşlem yapılacak bölgeye anestezi kremi uygulanır ve işleme başlanır. İşlem sırasında istenilen kaş formuna ulaşmak için kaşlarda yer alan boşluklar tek tek çizikler atılarak doldurulur. Daha önce de bahsettiğimiz gibi çiziklerin kıl yönlerine göre atılması doğal görünümü yakalamak için oldukça önemlidir.

 

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Yaptırmanın Avantajları

Kaşlarında doğal görünümü yakalamak isteyen herkes kıl tekniği ile kaş kontürü yaptırmayı tercih ediyor ancak sağladığı tek avantaj bu değil.

Ortalama 1-2 yıl kalıcılığa sahip olması kadınları günlük kaş makyajı yapmaktan kurtarması da sağladığı avantajlardan bir tanesi.

Doğal görünüşü yakalaması sayesinde kaşlara herhangi bir işlem uygulandığını anlamak da pek mümkün olmamakta.

Ağrısız, acısız bir işlem olması da avantajları arasında yer almaktadır. Kullanılan son teknoloji cihazlar sayesinde iğne hareketlerinde bir acı ve ağrı hissetmezsiniz.

İşlem sırasında kaşların olması gereken formu belirgin şekilde çizildiğinden işlem sonrasında kaşı şekillendirmede zorluk yaşanmaz.

Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptıranlar kusursuz bir görünüme kavuşmanın sevinci, her an güzel ve çekici görünmenin verdiği özgüven ve rahatlıkla hareket etmektedir. Siz de bu duyguyu yaşamak istiyorsanız hemen işinin ehli bir microblading uzmanına başvurmalısınız.