Top

Kirpik Lifting

İşlem Süresi 1 Saat

1 Ay Kalıcı

Fiyat : 250 TL

Kirpik Lifting Hakkında Merak Edilenler

Kirpik lifting, kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha hacimli olmasını sağlayan işlemdir. Canlı ve daha dikkat çekici bakışlara sahip olmayı sağlayan yöntem hem pratik hem de doğaldır.

Kirpik Lifting Nedir?

Seyrek ve hacimsiz kirpikleri, daha dolgun, kıvrımlı hale getirme işlemine kirpik lifting denir. Doğal kirpiklere uygulanan bu işlem keratin maskesi olarak da bilinmektedir. Keratinin yanı sıra vitamin, kirpik boyası kullanılarak kirpiklerin ihtiyacı olan bakım da yapılmaktadır. İşlem esnasında kullandığımız ürünlerin tamamı doğal olup hiçbir kimyasal madde içermemektedirler. İşlem ortalama 45- 50 dakika sürmektedir.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting uygulaması oldukça basit bir işlem olmasının yanı sıra ağrısız ve acısızdır. İşleme başlamadan önce göz ve çevresi temizlenir. Kirpiklerdeki yağ, pedler yardımıyla alınır. Ardından kirpik kıvrım yoğunluğunun ne kadar olacağına karar verilir ve S-M-L olmak üzere üç farklı boyu bulunan silikonlardan biri seçilir. S boydaki silikon seçildiğinde kirpikler çok daha kıvrık olacaktır. M boydaki silikon ile ortalama bir kıvrıklığa sahip olacakken L boydaki silikon kullanıldığında ise kirpiklerdeki kıvrıklık çok daha az olacaktır.

Silikon seçildikten sonra kirpik diplerine yakın olacak şekilde göz kapağı üzerine yerleştirilir. Üzerine doğal ve zararsız yapıştırıcı sürülür ve kirpikler üzerine yapıştırılır. Ardından içerisinde kirpiklerin ihtiyacı olan vitaminlerin bulunduğu özel krem sürülür ve beklenir. Bekleme süresi sona erdiğinde keratin sürülür. Kirpikler keratinle de bekledikten sonra boya sürme aşamasına geçilir. Son aşamada ise vitaminle yapıştırıcı temizlenir ve lifting uygulaması tamamlanır. Merkezimizde kullanılan ürünler dünyanın en iyi ürünleri olup tamamen doğal malzemelerdir. Kirpik liftingi ortalama 2-3 ay kalıcılığa sahiptir.

Kirpik Lifting İşleminin Sağladığı Avantajlar

Kirpikler, daha uzun, kıvrımlı ve canlı bir görünüme kavuşur. Rimel kullanma ihtiyacı hissedilmez. Makyaj süresini kısaltan uygulama sayesinde rimel tazeleme işlemine gerek kalmayacaktır.

İşlemin doğal kirpiğe uygulanması, takma kirpik uygulamalarında yaşanan ağırlık ve fazlalık hissini yaşatmaz.

Kirpikler birbirine yapışmaz, daha kolay taranır. İstenilirse rimel sürülebilir.

Kirpiklerin hacimli olması yüz ifadesinin daha derinlikli olmasını sağlar.

Kirpik Perması ve Kirpik Lifting Arasındaki Fark Nedir?

Kirpik liftingi ve kirpik perması benzer uygulamalardır ancak birkaç farkla birbirlerinden ayrılmaktadır. Kirpik perması yapılırken çok fazla kimyasal kullanılmaktadır. Bu nedenle kirpiklerde kopma, yanma gibi zararlar oluşabilir. Liftingde ise keratin, vitaminler kullanılmakta ve tüm bu ürünler kirpikleri beslemektedir. Düzenli kullanımda bakım etkisi gösteren bu ürünler sayesinde kirpikler daha canlı görünmektedir. Bunu yanında kullanılan bigudiler arasında da fark vardır. Permada kullanılan bigudi kirpiklerin daha kalkık görünmesini sağlarken liftingde çok fazla kıvırma işlemi yapılmaz.

Kirpik Lifting Sonrası Bakım

Kirpik lifting yaptıran kişiler, ilk 24 saat çok dikkatli olmalıdır. Göze su değmemesine dikkat edilmelidir. Sonrasında ise normal bakıma devam edilmelidir. İşlemin daha kalıcı olması için krem kullanılmalıdır. Makyaj temizlerken ise su bazlı ürünlerin kullanılmasında yarar vardır. Işlemi uygulayan uzmanımız evde yapmanız gereken bakım hakkında bilgi verecektir.