Top

Kusursuz Bir Kalıcı Dipliner Nasıl Olmalı?

Yoğun geçen bir günün sonunda makyajınızı silmeye bile haliniz kalmaz ve yapmanız gereken bakımları yapmadan uyuyakalırsınız. Sabah uyandığınızda akmış bir rimel ve eyeliner ile güne merhaba der ve gece uyuyakalmanın hazin görüntüsüyle karşı karşıya kalırsınız. Uyandığınızda bu görüntüyle karşılaşmamak ve böyle zamanlarda cildinize zarar vermemiş olmak için kalıcı makyaj uygulamalarından yardım alabilirsiniz. Özellikle göz makyajında oldukça şık duran kalıcı dipliner ince yapısıyla gözlerde buğulu bir ifade oluşturur.

 

Kalıcı Dipliner Nedir?

Göz makyaj tekniği olarak gündelik hayatta sıkça tercih edilen diplinerı kalıcı makyaj ile yaptırmak mümkün. Kalıcı dipliner, göz kapağında kirpik hattının başladığı yere uygulanan, eyelinera göre daha ince görünen, gözlerde sade ve buğulu bir görüntü oluşturan kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Gözlerde yarattığı etki sayesinde bakışlarınızı etkileyen bu uygulama sayesinde günlük makyajınızı yapmasanız dahi bakımlı görünebilirsiniz. Özel davetler için daha ağır ve iddialı bir makyaj yapmak istediğinizde de ufak dokunuşlarla diplinerınızı dikkat çekici bir göz makyajına dönüştürmeniz de saniyeler sürecek.

Özellikle eyeliner çekmekte zorluk çekenler için muhteşem bir uygulama olan kalıcı dipliner işlemi oldukça pratik bir işlem.

İşleme başlamadan önce istekleriniz doğrultusunda dipliner hattınız belirleniyor ve eyeliner kalemiyle çizilir. Dipliner formuna karar verdikten sonra anestezi kremiyle uygulama yapılacak bölge uyuşturuluyor ve işleme başlanır. Tek kullanımlık iğnelerle ve doğal ve boyalar deri altına işlenir. İşlem ortalama bir saat sürer. Bu süre sonunda o etkili bakışlara sahip olursunuz.

 

Dipliner Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kusursuz bir kalıcı dipliner yaptırmak istiyorsanız Bahar Arslan gibi profesyonel, master unvanı bulunan kişileri tercih etmelisiniz. Uzmanınızın kullandığı boyalar, kalemler ve kalıcı dipliner konusunda ne kadar süredir çalıştığı kusursuz bir dipliner yaptırmanızda büyük rol oynamaktadır.

Daha detaylı açıklamak gerekirse; dövme ile benzer uygulamalar olarak görülen kalıcı makyajlarda kullanılan boyalar yüzde yüz doğal ve organik olmalıdır. Dövmeler, kullanılan boyalarda kimyasallar bulunması sebebiyle ömür boyu ciltte yer alır. Kalıcı makyaj uygulamalarında ise kullanılan boyalar organik olduğu için ortalama 2-3 yıl kalıcılığa sahiptir. İşlemi yaptırdıktan 1,5 yıl sonra boya renginde solgunluk olması normaldir.

Bunun yanı sıra uzmanınızın bu işlemi ne kadar süredir yaptığı, sertifikasının olup olmaması, daha önce yaptığı işlemlerden örneklerin yer alması oldukça önemlidir. En çok dikkat çeken noktalardan biri olan yüzde yapılacak işlemler asla kusur kabul etmez. Bu nedenle seçeceğiniz uzmana gönül rahatlığıyla kendinizi emanet edebilirsiniz.

İşleme başlamadan önce tüm bu bahsettiğimiz konularda uzmanınızdan bilgi almalısınız. Kullandığı malzemelerden, işlemin süresine, daha önce yaptığı uygulamalardan yaşayabileceğiniz sorunlara, işlem öncesi ve sonrasında nasıl bakım yapmanız gerektiğine kadar size detaylı bilgi vermelidir. Bahar Arslan uzman kadrosuyla kalıcı dipliner konusunda deneyimini Nişantaşı’nda yer alan merkezinde yaptığı işlemlerle tüm dünyaya duyuruyor.