Top

Microblading

İşlem Süresi 1,5-2 Saat

12-24 Ay Kalıcı

Fiyat : Sorunuz

Rötüş - Ücretsiz

Microblading Hakkında Merak Edilenler

Microblading Nedir?

Microblading, zamanla seyrekleşen ve formunu kaybeden kaşlar için ideal gürlük, kalınlık ve uzunlukta doğal kaşlar elde etmeyi sağlayan bir kalıcı makyaj yöntemidir. Microbladingte amaç kişinin yüzüne en uygun kaşı en doğal yöntemle yapmaktır. Bu nedenle kıl tekniği denilen tek tek kaş kılına benzeyen çizikler şeklinde yapılmaktadır. İşlem esnasında deriye atılan her çiziğe yerleşen pigment neredeyse tamamen bir kıl görünümüne sahip olmaktadır. Kaş dövmesi ile arasındaki fark, pigmentin cildin en üst tabakası olan epidermise bırakılıyor olmasıdır.

Microblading kaş işlemi her ne kadar kalıcı makyaj olarak adlandırılsa da ömürlük bir işlem değildir. Boya derinin en üst tabakasına işlendiği için kalıcılığı ortalama 1-2 yıldır. Bu süre kişinin cilt tipine ve rengine göre de değişiklik göstermektedir.

Microblading Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Microblading kaş kontürü uygulamasını üç aşama olarak sınıflandırabiliriz. İlk aşama; kişinin göz ve yüz şekline göre kaş tasarımının nasıl olacağına karar vermektir. Bu aşamada cilt tipi belirlenerek kullanılacak boya rengi de belirlenir.

İkinci aşama ise kaş kontürü işleminin uygulanmasıdır. Uygulama esnasında özel microblading kalemi ve microblading boyası kullanılmaktadır. Kalemin ucunda steril tek kullanımlık iğneler bulunmaktadır. Bu iğneler vasıtasıyla boya pigmentleri derinin üst tabakasına işlenmektedir. Bu işlemi uygulamanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır ancak son dönemde en çok tercih edilen kıl tekniği kaş çizimidir. Bu işlemde doğal görünümün kaybolmaması için çizikler tek tek ve kıl yönüne uygun şekilde yapılmaktatır ve boya çok derine inmeden ilk katmana işlenmektedir.

Üçüncü aşama ise işlem bittikten 4-6 hafta sonra kontrol yapılmasıdır.

Microblading kaş sonrası bakım ve önerilere uyulduğu takdirde işlemden elde edilecek fayda maksimum seviyede olacaktır. Ancak işlemin en başında doğru bir uygulamanın yapılması da oldukça önemlidir.

Microblading Kaş Kontürü Kimlere Yapılır?

Microblading, kaş kontür işlemi günümüzde her yaş grubundan insana uygulanmaktadır. Özellikle yaşa bağlı olarak kıl ve saçlarda zayıflama yaşayan kişiler için bu tekniğin uygulanması daha yerinde olacaktır. Herhangi bir sorun olmasa bile tamamen estetik kaygılarla da işlem yapılabilir. Ancak işlem yaptırmadan önce her ne kadar organik boyalar kullanılsa da boya içeriğindeki maddelere kişinin alerjisinin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kullanılan boyalar hassas cilde sahip olan kişilerde alerjiye sebebiyet verebilir. Bunun dışında herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle tedavi görenler, hamileler, bebek emzirenlere microblading işlemi yaptırmak önerilmemektedir. Hormonların dengesiz olduğu süreçler işlem yapılmaması daha uygun olacaktır

Microblading Kaş Kontürü İşleminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Microblading kaş kontürü işleminin sağladığı avantajlar şunlardır;

Zayıf, güçsüz kaş tipine sahip kişilerin kaşlarına zarar vermeden, doğal görünümde gür ve kalın kaşlara sahip olmasını sağlar.

Dünyanın en kaliteli boyası olarak bilinen, PhiBrows pigmentleri kullanılır. Boya pigmentlerinin kaş dövmesinde olduğu gibi 4-5 kat derine değil de cildin ilk katmanına işlenir ve zamanla renk değişimine uğramadan ciltten kayıp olur.

Makyaj gereksinimlerini azaltır ve uzun süre işlem yapmadan güçlü ve belirgin kaşlara sahip olmayı sağlar.

Psikolojik açıdan kişilerin kendisini iyi hissetmesini sağlarken estetik açıdan daha uyumlu bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Kalıcı kaş işlemi olarak bilinse de ortalama 1-2 yıl kalıcılığı olan microblading, ilerleyen yıllarda form değişikliği isteyenlere bu fırsatı sunar.

İşlem esnasında lokal anestezi uygulanır. Bu sayede acı hissetmezsiniz. Ortalama 1-2 saat süren işlem sonunda günlük yaşama dönülebilir.

Microblading sonrası kaş bakımı daha kolay hale gelir. Kaş alırken kaş hattının belli olması hata yapma payını azaltır.

Microblading Kaş Kontürü Sonrası Yapılması Gerekenler

Kaş kontürü işlemi yapıldıktan sonra 1 hafta gibi bir iyileşme süresi bulunmaktadır ve bu süreçte oldukça dikkatli olunması gerekir. Öncelikle ilk 48 saatte kaşlara dokunulmamalı ve suyla temas ettirmemeye özen gösterilmeli.

Microblading sonrası kabuklanma beklenilen bir durum değildir, incecik bir iyileşme zarı meydana gelebilir. İşlem uygulandıktan sonra bir hafta boyunca sonrası bakım kremi kullanılır.

İşlem sonrası 10 gün boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır, buharlı ve uzun duşlardan kaçınılmalı ve yüzülmemeli.

İşlem sonrası kabuklanma etkisini azaltmak için nemlendirici krem kullanılması gerekebilir. Bunun için genellikle vazelin önerilmektedir ancak microblading sonrası vazelin kullanıp kullanılmaması gerektiği, uygulama yapılan uzmana mutlaka danışılmalıdır.

3D kıl tekniği ile işlem yaptırdıktan sonra sonucu beğenmeyenler olmaktadır. Bu nedenle işlem yaptırılacak yeri ve uzmanı araştırarak, işlem öncesinde uzmanla konuşup seçmekte fayda var. İşlem beğenilmediğinde akıllara microblading silinir mi, sorusunu getirir. Uygulanan kaş kontürü 2-6 seans sonunda tamamen silinebilir. Microblading silme özel solüsyon ile yapılmaktadır.

Microblading kaş sonrası bakım için neler yapılması gerektiği uygulamadan sonra ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bu bilgiler ışığında hareket edilmesi en doğrusudur.

Microblading Kaş Kontürü Fiyatları

Kıl tekniği ile kaş kontürü fiyatı uygulayan uzmana, kişinin istediği kaş tasarım tekniğine, uygulamanın yapıldığı cilt tipine, daha önce işlem yapılıp yapılmamış olmasına göre değişmektedir. Aynı zamanda kadınlara ve erkeklere yapılan uygulamalara göre de farklılık göstermektedir.

2019 yılı microblading fiyatları İstanbul ili içerisinde 600 TL ile 1700 TL arasında değişmektedir. Fiyatların değişken olmasının diğer sebepleri arasında, uygulamayı yapan kişinin acemi olması ve kullanılan malzemelerin orijinal malzemeler olmaması da yer almaktadır.