Top

Microblading Eğitimi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kaşların doğal ve dolgun görünüme kavuşması için tercih edilen kalıcı makyaj yöntemi microblading, son yıllarda oldukça revaçta. Kıl tekniği denilen tek tek kaş kılına benzeyen çizikler şeklinde uygulanan microblading, derinin üst katmanına boya pigmentlerinin bırakılması işlemidir. Yüz yapısına ve altın orana uygun şekilde tasarlanıp uygulanan microblading 1-2 yıl kalıcılığa sahiptir.

 

Microblading uygulaması, göz ve yüz şeklinin belirlenmesi, kaş kontürünün uygulanması ve işlem sonrası kontrolünün sağlanması olarak üç farklı aşamaya sahiptir. Microblading eğitimi, bu üç aşamanın ayrıntılı olarak anlatılmasını kapsamaktadır. Deri yapısı ve hangi deri tipine nasıl uygulama yapılacağı, yüz ve göz şekilleri, hangi yüz şekli için nasıl bir kaş tasarlanması gerektiği, kullanılması gereken rengin nasıl seçileceği, microblading ekipmanlarının neler olduğu ve nasıl kullanılması gerektiği, uygulama yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiği, lateks üzerine uygulama ve canlı manken üzerine uygulama eğitiminin içeriğini oluşturmaktadır.

 

Microblading Eğitimi Neden Alınmalı?

Son yıllarda doğallığın trend olmasıyla kaşlarda doğal görünümü yakalamak da önemli hale geldi. Her gün kaşlarını boyama ile uğraşmak istemeyenler, her an doğal ve güzel görünmek isteyenler, microblading yöntemine başvuruyor. Bu nedenle güzellik sektöründe hizmet veren veya bu sektöre yeni adım atacak kişilerin microblading eğitimi alarak kendilerini bu konuda geliştirmesi gerekir. Uzmanlık alanlarını çoğaltarak hizmet skalasını geniş tutmak isteyenler, microblading eğitimine mutlaka başvurmalıdır.

Cihazlarla uygulama yapılan microblading yöntemi, eğitimini almayan kişiler tarafından yapılamamaktadır. Bu nedenle mutlaka işin uzmanı kişilerden eğitim alarak kendini geliştirmek önemlidir. Türkiye’nin tek master’ı olan Bahar Arslan ve uzman ekibi, eğitim konusunda Türkiye’deki en başarılı ekiptir.

Microblading Eğitiminin Avantajları nelerdir?

Microblading eğitimi, uygulamanın yanı sıra güzellik hakkında yüz yapısı, deri yapısı, altın oran gibi genel bilgilerin de öğrenildiği bir eğitimdir. Güzellik sektöründe hizmet verecekler için mutlaka bilmesi gereken temel bilgileri de öğretmektedir. Bu eğitimi aldıktan sonra kişilerin hangi deri tipine sahip olduğunu analiz edebilir, yüz yapısına göre nasıl kalıcı makyaj işlemlerini yaptırabileceği hakkında bilgi verebilir, makyaj yaparken nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatabilirsiniz.

Eğitim, aynı zamanda uygulamayı yaparken kullanılan boyaların içeriğinde neler olması gerektiği, kullanılan boyaların doğal olup olmadığını anlama imkanı sağlar. Bunun yanında cihaz kullanımında uygulama yaparak el alışkanlığı kazanmanıza da olanak sağlar. Eğitimi tamamladığınızda ise uzman sertifikası alarak yeni bir meslek sahibi veya yeni bir uzmanlık alanına sahip olursunuz.

Eğitim, bu sektörde hizmet verenlerin kendisini geliştirmesi, sektörde yaşanan yeniliklerden haberdar olmasını ve hizmet verdiği alanları çoğaltmasını sağlayacaktır.

 

Microblading Eğitimi Alanlar Nasıl Bir Kariyer Edinebilir?

Microblading eğitimini tamamladığınızda artık bu konuda uzman olarak anılacaksınız. Bu sayede make-up stüdyolarında, güzellik salonlarında, kliniklerde, güzellik ve estetik merkezlerinde, hastanelerin güzellik bölümlerinde veya kuaförlerde çalışabilirsiniz. Dilerseniz freelance olarak microblading uygulaması yapabilir, dilerseniz kendi merkezinizi açabilirsiniz