Top

Microblading İstanbul

Genel olarak kaşlar yüzümüzün hemen hemen en dikkat çekici noktası olur. Yüz ifademizin çok daha çekici ve de doğru olması sağlıklı kaşlara da sahip olmaktan geçmektedir.

 

Microblading Nedir?

 

Genellikle kaşlarımızda saçlarımız gibi genetik etkenler bağlı olarak ve de çevresel faktörlere bağlı olarakta değişiklik göstermektedir. Bazı seyrek, ince ve ya kalın kaşlara sahip olmak genetik olan faktörlerden olsa bile bu durumu değiştirmek microblading İstanbul ile mümkündür. Günümüzde kalıcı makyaj uygulamalarının giderek artması, birçok insanın bu tip sorun yaşadığı kaşlar için de çözüm yolu sunmaktadır.

 

Bu seyrek kaşlara sahip olan birçok insan kaşlarını daha gösterişli ve de dolgun göstermek için değişik yönteme başvurulur. Kaşların kalıcı makyaj işlemi yapılması bu kullanılan microblading, kaşlara daha dolgunluk görünüm kazandırarak ifadeyi daha güçlendirir. Bu microblading işleminde renk pigmentleri, ciltin rengine uyması çok doğru olur bir bunun yanında kaşlara şekil ve dolgunluk vermektedir. Olan kaşlarınızın üzerine yapılan bu tip yöntem dövme tekniğine benzer bir biçimde yapılmaktadır. Bu tür işlem sayesinde gözler ve bakışlardaki ifade daha dikkat çekici bir hal almaktadır.

 

Microblading İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde her işlemde olduğu gibi bu microblading işlemi de kişiye özel ve de steril iğneler ile yapılmaktadır. Microblading işlemi ne kadar dövme tekniğine benzer olsa dahi aralarında farklar bulunur. Bu bağlamda microblading istanbul ilinde yaygın olarak işletmemiz tarafından yapılmaktadır. Bu işlem sırasında kişiler de herhangi ağrı ve ya acı hissetmezler. Buna ek olarak microblading işleminde istanbul’da sadece hafif batma hissi duyulur. Bu batma hissi ve ya acının en aza indirilmesi adına anestezik kremler uygulanmalıdır.

 

Ayrıca bu işleme başlamadan öncesinde kişinin kaş rengine en uygun olan boyanın seçilmesi de son derece önemli olur. Seçilen boyanın kaşın altında yer alan deriye işlenmesi ile işleme başlanmaktadır. Dövme tekniğiyle arasındaki diğer fark ise kaşın alt kısmına inilen derinlik olur. Dövme işleminde daha çok derine inilirken bu microblading işleminde çok derine inilmemelidir. Bu sistemde kaş kontörü olan microblading uygulaması genel hatlarıyla yarı kalıcı bir yöntem olur.

Bahar Arslan Microblading

Microblading İşlemi Süreci Nasıl?

 

Microblading işlemi insanların acı eşiğine bağlıdır. Microblading kaş kontürü yaptırmakta olan kişilerin çoğunluğu işlem sırasında batma hissi hissettiklerini fakat bu microblading istanbul ilindeki işlemin çok rahatsız etmediği belirtilmektedirler. Kaş kontürü uygulamasının esnasında acının en aza indirilmesine destek olan anestezik bazı kremler kullanılmaktadır.

 

Kremler sayesinde bu uygulama sırasında kişilerin hissiyatı büyük oranda azaltılabilmektedir. Uygulama kişinin cilt yapısına göre değişir. Kişinin cildindeki nem yoğunluğu genelde kalıcı makyaj sürecini direkt etkileyen etmenlerdendir. Dövme yapılırken hissedilen genel acı ile microblading işlemi kaş kontürü uygulaması sırasında da hissedilen acıların arasında büyük farklar vardır. Dövmeye kıyas ile kaş kontürü uygulamasında çok daha az acı hissedilir.

 

Microblading İşlemi Kalıcılığı Nedir?

 

Microblading uygulamasının ne kadar bir süre etkili olduğu işlemi yaptırmayı düşünenler için oldukça merak uyandırmakta olan sorulardan bir tanesi olur. Microblading yani kaş kontürü uygulaması tam olarak kalıcı değil ve yarı kalıcı bie şekilde tanımlanan bir uygulama olur. Uygulanan bölgede bulunan hücreler zamanla kullanılan boyaları da parçalamaktadır. Cildin yarayı tam olarak tedavi etmesi gibi ilgili bölgedeki renkleri yok etmektedir. Microblading işlemi ortalama olarak 1 yıl içerisinde kaybolmaktadır.

 

Belirli bir süre bu kişinin cilt yapısına göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Kaş kontürü uygulamasından genelde memnun olan bireylerin belirli aralıklarla bu microblading istanbul adresimizde tekrar yenilemesi gerekmektedir. Bunun nedeni de bu kaybolma süreçlerinden kaynaklanmaktadır. Yenileme süreçleri de kaybolma süresine genelde bağlı olarak microblading işlemi için 1 yıl ile 1,5 yıl arasında değişir. Microblading uygulaması sonuç olarak bir kez yapıldıktan sonrasında ömür boyu kalıcı olmaz ve zamanla kaybolabilen, yenilenebilen bir uygulama olmaktadır.

Microblading İşlemi Yaptırdıktan Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 

Genel olarak bu işlemlerden sonrasında 10 gün süre ile aşırı buharlı ve ya uzun duşlardan uzak durulmalıdır. Aynı zamanda deniz ve de havuzdan da uzak durulmalıdır. Ayrıca işlem sonrasında 30 gün içerisinde ise güneşlenmemeli, lazer terapisi yaptırmamalı, solaryuma girmemeli, kimyasal yüz temizleme ürünleri kullanılmamalı, meyve asitleri ve ya canlandırıcı faktörler içermekte olan kremler kullanılmamalıdır.