Top

Microblading Nedir? Microblading İstanbul Fiyatları

Kaşlar, yüzdeki en dikkat çekici bölgelerden biridir. Doğru form verildiğinde kaşlar bakışları ve yüz ifadesini daha etkileyici hale getirir. Şayet kaş yapınız istediğiniz formda ve gözelikte değilse ufak işlemlerle kaşlarınızı istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz. Her gün kaşlarınızın formunu düzeltmekle uğraşmak oldukça zor olduğundan microblading uygulamasını tercih edebilirsiniz. Hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlayacak bu uygulama ortalama iki yıl kalıcılığa sahiptir. Microblading İstanbul fiyatlarını merak ediyorsanız detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

 

Microblading Nedir?

Günümüzde artık zaman çok daha kıymetli ve bu kendimize ayırdığımız zamanı daha kaliteli geçirme isteği uyandırıyor. Güzellik ve bakım ürünlerini uygulamak, makyaj yapmak oldukça zahmetli ve uğraş gerektiren işlemler olduğu için de kadınlar bu süreyi olabildiğince kısaltmak için gereken tüm işlemleri yaptırmayı tercih ediyor.

Kadınların tercih ettiği işlemlerden biri de kalıcı makyaj uygulamaları. Özellikle bakışların daha canlı görünmesinde etkili olan kaş formundan memnun olmayan kişiler genellikle microblading yaptırmayı tercih ediyor. Kaşları kalıcı olarak istenen forma kavuşturan bu işlemde seyrek ve güçsüz kaşları bulunan kişiler, kaşlarının daha gür görünmesini isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Dövme tekniğine benzeyen bu yöntem mevcut kaşlar üzerine uygulanıyor.

Öncelikle kaşların olması gereken formu yüzün altın oranına göre belirleniyor. Ardından özel boya pigmentlerinin iğne yardımıyla derinin üst tabakasına işlenmesiyle gerçekleştiriliyor. Burada önemli olan birkaç nokta yer alıyor. Bunlardan birisi kaşlara doğru formun verilmiş olması. Bir diğeri ten ve kaş rengine uygun rengin tercih edilmesi ve son olarak uygulamanın bir uzman tarafından yapılması.

Tüm kalıcı makyaj uygulamaları profesyonel merkezlerde gerçekleştirilmeli ve kullanılan malzemelerin doğal ve cilde zarar vermediğinden emin olunmalı. Türkiye’nin dört bir yanında kolayca yaptırabileceğiniz uygulamada uzmanın sertifikası olup olmadığına mutlaka dikkat etmeli, kullandığı boyanın doğal, iğnelerin tek kullanımlık olup olmadığını teyit etmelisiniz.

 

Microblading Ne Kadar Kalıcı?

Microblading işleminin kalıcılığı kullanılan malzemenin kalitesinin yanı sıra cilt tipinize, uygulama sonrası yaptığınız bakıma, kullandığınız ilaçlara göre değişiklik gösterebilir. Uygulama öncesi ve sonrası tüm kurallara uyduğunuzda 1 ile 2 yıl arası kalıcı olması mümkün. İşlemi yaptırdıktan bir süre sonra uzmanınızın tavsiyesine göre yaptırdığınız rötuşla birlikte bu süreyi daha da uzatabilir, kaşlarınızın uzun süre dikkat çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Microblading İstanbul Fiyatları

İstanbul’da da yüzlerce microblading uygulaması yapan kuaför, güzellik merkezi ve profesyonel merkezler bulunuyor. Bu nedenle fiyatlarda oldukça değişken olabiliyor. İşinin ehli profesyonel ekiplerin fiyatları biraz daha yüksek olurken, kalıcı makyaj uygulamasına yeni başlamış kişilerin fiyatları daha uygun oluyor. Türkiye’de il il fiyatları değişen microblading İstanbul sınırlarında ortalama 700 ile 2000 TL arasında farklı fiyatlara yaptırılabiliyor. PhiAcademy’nin ilk Türk masterı olan Bahar Arslan, uzmanı olduğu microblading işlemini ortalama 1500 TL’ye yapıyor. Kullandığı boya ve ekipmanlarla da rakiplerinden bir adım önde olan Bahar Arslan yaptığı işlemlerinin doğal görünümüyle de dikkatleri üzerine topluyor. Siz de Bahar Arslan’dan detaylı bilgi almak isterseniz iletişim kısmındaki telefon ve mailden veya WhatsApp iletişim hattından bilgi alabilirsiniz.