Top

Microblading Uygulaması Acıtır mı?

Microblading uygulaması yaptırmak isteyenlerin aklında onlarca soru oluyor. Tek tek kıl çizim tekniğiyle yapılan bir uygulama olması sebebiyle bize en çok sorulan sorulardan biri de uygulamanın acı verici olup olmadığı oluyor. Ben de merak edilen bu soruyu sizler için yanıtlayacağım ancak, önce microblading uygulaması hakkında önemli birkaç bilgiyle başlayalım.

Microblading, kaşları azalmış, kaşlarının biçimi bozulmuş kişilerin tercih ettiği, doğal boyalar kullanılarak kaşların daha dolgun ve gür görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Kalıcı makyaj tekniği olarak da bilinen uygulama ortalama 1-2 yıl kalıcılığa sahiptir.

Microblading kaş kontürü üç aşamalı bir işlemdir. İlk aşamada yüz şeklinize göre kaş tasarımınızın nasıl olacağına ve hangi renk boya kullanacağımıza karar veriyoruz. İkinci aşamada uygulamaya geçiyoruz. Üçüncü aşama ise işlem sonrası kontrolünü yapıyoruz.

Microblading Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Microblading uygulaması uygulamayı özel microblading kalemi ve microblading boyalarıyla gerçekleştiriliyor. Kalem ucunda iğneler bulunuyor. İğneler vasıtasıyla boya, üst derinin altına işleniyor. Burada ufak bir ayrıntıyı belirtmek istiyorum; kalem ucundaki iğneler tek kullanımlıktır. Her uygulamada farklı iğneler kullanıyoruz. İğneyle kaş bölgenizde boşluk olan kısımlara ince kıllar çizerek dolduruyor ve doğallığını yitirmeden gür görünmesini sağlıyoruz.

Microblading Acıtıyor mu?

Gelelim “microblading işlemi acıtır mı?” sorusunun cevabına. İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölgeyi anestezi kremiyle uyuşturarak iğnelerin yarattığı acıyı hafifletiyoruz. Hissettiğiniz acı dayanılmaz olmuyor. Ancak herkesin acı eşiği aynı değildir. Bu nedenle bu durum kişiden kişiye değişebilir. İşlem bittikten ve uyuşturucu kremin etkisi geçtikten sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Bir süre hafif bir sızı hissedeceksiniz ancak bu çok uzun sürmeyecek.

İşlem sonrası dikkatli olduğunuz takdirde de ağrı, sızı, pullanma gibi bir sorunla karşılaşmayacak ve dolgun kaşlarınızın keyfini süreceksiniz.