Top

Microneedling

İşlem Süresi 1 Saat

4-6 Seans

Fiyat : 1000 TL

Microneedling Hakkında Merak Edilenler

Canlı, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yaptıracağınız microneedling uygulaması cildinizi harekete geçirerek iyileştirecektir. Cildi iyileştirme yöntemi olarak tanımlanan microneedling ışıltılı cilde sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir.

Microneedling Nedir?

Microneedling, yüz ve vücudun cildini gençleştirmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. İşlem, cildin üst tabakasına yüzlerce minik ve görünmez deliklerle yaralar oluşturulmak suretiyle yapılır. İnce iğneler kullanılarak oluşturulan yaralarla cildin kolajen salgılayarak kendini yenilemesi sağlanır. Tedavi sırasında vitamin, kolajen gibi cildin ihtiyacı olan maddeler de cilde yedirilir. Bu işlem cildin doğal yollarla yenilenmesini amaçlamaktadır. İnce kırışıklıklar, çizgiler, akne izleri, yaşlanmayla oluşan lekeler, cilt renk değişikliği, çillerin azaltılması isteniliyorsa microneedling tercih edilebilir.

Microneedling uygulaması, yalnızca yüz bölgesine değil, boyun, saç dipleri gibi farklı bölgelere de uygulanmaktadır. Microneedling saç bölgesine uygulandığı takdirde saçların dökülmesi önlenebilir ve saçların daha canlı hale sağlanır.

Microneedling uygulaması, merkezimizde dünyanın en iyi ve doğal ürünleri kullanılarak işin uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Microneedling Nasıl Yapılır?

Microneedling uygulamasına başlamadan önce cilt tipi ve ciltte bulunan sorunlar tespit edilip işlemin nasıl uygulanacağına karar verilir. Ardından cildin temizlenmesiyle işleme başlanır. Cilt, makyaj ve dış etkenlerden arındırıldıktan sonra anestezi kremiyle uyuşturulur. Anestezi işleminden sonra kişiye özel kullanılan Philings cihazıyla cildin uyarılmasına başlanır. Cihaz ucunda yer alan mikro iğneler, cildin 0,2 – 0,75 mm derinliğe nüfuz eder. Ciltte küçük yaralar açılarak vücudun bu bölgeleri iyileştirilmesi sağlanır. Ortalama 20-30 dakika süren seanslardan oluşan işlem ağrısız olarak kabul edilir.

Microneedling, ciltte bulunan sorunun seviyesine göre 3-4 seans arasında uygulanır. İlk uygulamanın ardından bir ay sonra ikinci seans uygulanabilir. İlk seanstan sonra microneedling etkileri görülmeye başlanmaktadır ancak istenilen etki tüm seanslar tamamlandığında ortaya çıkacaktır.

Microneedling Kimlere Yapılır?

Microneedling, cildi gençleştirme ve hareketlendirme işlemi olması sebebiyle cildinde akne izi bulunanlara özellikle tavsiye edilmektedir. Gözeneklerin küçülmesini sağlayan işlem aynı zamanda alın çizgileri ve yanak çizgileri derinleşmeye başlayan kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Kırışıklık başlangıcında iyi sonuç alınan işlem sayesinde botoks gibi sürekli yenilenmesi gereken uygulamaları yaptırmaya gerek kalmayacaktır. Büyüme ve gebelik sırasında oluşan çatlakların giderilmesinde de başarılı sonuç alınmaktadır. Bunun yanında saç dökülmelerini azaltma konusunda da oldukça etkilidir.

Microneedling Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Cildin kendi kendini onarmasını sağlayan microneedling işlemi, doğal yollarla cildin yenilemesine yardımcı olduğu için diğer yöntemlere göre daha avantajlıdır.

İşlem sırasında cildin ihtiyacı olan kolajen, vitamin gibi özel serumlarla cildin beslenmesi sağlanmaktadır. Tamamen cildi iyileştirmeye yönelik bir işlemdir.

Tedavi sonrasında cilt olması gereken canlılığına ve sağlığına kavuşacağı için yapılan bakımlar da azalacaktır.

Microneedling before after yapıldığında cildin doğru bakıma ve yenilenmeye ne kadar ihtiyacı olduğunu daha iyi anlaşılacaktır.

Microneedling Sonrası Yapılması Gerekenler

Microneedling işlemi uygulandıktan sonra ilk 48 saat yüze kesinlikle su değdirilmemesi gerekmektedir. Bunun yanında yüze uzmanımızın önerdiği nemlendirici kremin uygulanması da ihmal edilmemelidir. Aksi takdirde yüzde oluşan kızarıklıklar artacaktır.

İşlemden sonra her gün aksatmadan yüksek faktörlü güneş kremi mutlaka kullanılmalıdır. Cilt tazelendiği için güneş yanığı olma ihtimali yükselmektedir. Bunun önüne geçebilmek için günde ortalama iki kez güneş kremi mutlaka kullanılmalıdır.

İşlem sonrasında uzmanımız cilde doğru bakımın yapılması için gerekli adımları anlatacaktır.