Top

Nişantaşı Microblading

Yüzümüzün en dikkat çekici olan bölgelerinden birisi kaş bölgesidir. Yüz ifademizin daha doğru ve gün olması için sağlıklı kaşlara sahip olmak gerekmektedir. Bunun yolu da microblading işlemlerinden geçmektedir. Son yıllarda en çok merak edilen konulardan birisi olan microblading kaşlara şekil ve dolgunluk vermektedir. Bu anlamda Nişantaşı microblading sizlere kaşlarınızın daha sağlıklı görünmesi için hizmetler vermektedir.

Microblading Nedir?

 Kişiler yüz formuna uygun makyaj yapmak oldukça kolay bir iştir. Fakat estetik bir görünüm yakalamak için her gün makyaj yapmak yorucu bir hal alır. Bu nedenle bayanlarda makyaj işlemlerini kolaylaştırmak için bazı yöntemlerden destek almaktadır. Bu desteklerden birisi de microblading işlemleridir.

 Son yılların trend yöntemlerinden olan kalıcı makyaj oldukça yükselişe geçmiştir. Kadınlarda genellikle kaş kontörü olarak adlandırılan microblading işlemlerini yaptırmaktadır. Microblading kaşların arasında var olan boşlukların doldurulması ve bu sayede daha doğal ve daha gösterişli bir kaşa sahip olunmasını sağlamaktadır. Firma olarak sizlere Nişantaşı microblading olarak büyükşehirlerde yaşayan, hızlı ve pratik davranmak zorunda olan kişiler için büyük kolaylıklar sağlamaktayız.

Microblading Hizmetleri Nelerdir?

 Firmamızda uygulanan microblading işlemleri 3D kıl tekniği ile sağlanmaktadır. Kaşlar içerisinde yer alan boşlukları ince çizgiler ile çizerek kaşların doğal bir görünüme kavuşmasını sağlamaktayız. Ayrıca kaşların doğallığını sağlayacak diğer bir etkenin ise seçilen boya rengi olduğunu bilmekteyiz. Seçilen tondaki renk ile gerçek kaş renginin aynı renkte olmasını sağlayarak kaşlara uygulanan işlem sonrasında doğal bir görünüm kazanmasını sağlamaktayız.

 Kaşlara uygulanan microblading işlemlerinden sonra kaşın rengi tam belli olmamaktadır. Fakat birkaç gün sonra gerçek renginin oturması ile birlikte doğal kaşlara kavuşmanız mümkün olacaktır. Acısız ve ağrısız olarak bilinen bu yöntem derinin üst tabakasına uygulayarak yaklaşık 2 yıl kalıcılığını sağlamaktayız. Sizlerde Nişantaşı microblading uygulamalarından faydalanmak için bizler ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Microblading İşlemleri Nasıl Uygulanır?

 Kıl tekniği olarak bilinen bu uygulama steril salonlarımızda her kişiye özel steril iğneler ile gerçekleşmektedir. Bu işlem ne kadar dövme yöntemine benzese de aralarında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Özellikle microblading uygulamaları esnasında müşterilerimiz hiçbir şekilde acı ve ağrı yaşamazlar. Sadece hafif bir batma hissi oluşmaktadır. Acı ve ağrıların dindirilmesi için ise anestezik kremler kullanılmaktadır.

 İlk olarak işlemlere başlanmadan önce kişinin kaş rengine uygun boya seçimi yapılmaktadır. Daha sonra seçilen boyanın kaş altındaki deriye işleme işlemlerine başlanır. Burada dövme tekniğinden farkı ise kaşın altına inilen derinliktir. Dövme işlemlerinde daha derine inilirken, bu uygulamada çok derine inilmeden uygulanır. Bu da kişilerin daha doğal bir kaşa sahip olmalarına olanak sağlar.

Microblading İşlemi Ne Kadar Sürer?

 Firmamızın hizmet verdiği Nişantaşı microblading uygulamaları ile doğal ve daha sağlıklı kaşlara kavuşmak mümkündür. Hem estetik hem de daha sağlıklı kaşlara kavuşmak için microblading hizmetlerimizden sizlerde faydalanabilirsiniz.

 Microblading uygulaması genel olarak 1 veya 2 saat aralığında sürmektedir. Bu işlemlerden sonra normal hayata dönmek mümkündür. Microblading uygulaması hazırlık aşaması, işlemlerin uygulanması ortalama 2 saat sürse de işlemlerden sonra yapılması gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Microblading Sonrasında Bakım Nasıl Yapılır?

 Microblading uygulaması bittikten yaklaşık yarım saat sonra içme suyu ile nemlendirilmiş bir pamuk ile kaşlar nazikçe temizlenmelidir. Bu işlem pamuk üzerinde renkli lif kalmayana kadar devam ettirilmelidir. Bu sayede aşırı lenf temizlenmiş olacak ve yaraların önüne geçilmiş olacaktır.

 Ayrıca bu uygulama sonrasında kaşları nemlendirmek de çok önemlidir. Cilt tipinize uygun olarak kullandığınız nemlendiriciler ile bu bölge nemlendirilmeli ve bu işlem günde 4 veya 5 kez gerçekleştirilmelidir. Yapılan bu işlemler yaklaşık 6 gün boyunca tekrarlanmalıdır.